Vážení a milí rodiče,

končí tento podivný školní rok, který jsme zvládli s nasazením sobě vlastním. Jsem si vědoma, že byl náročný jak pro žáky, tak naše pedagogy. Velkou pozornost si zasloužili naši maturanti, kteří byli v obtížné situaci, dostávali maximální podporu od pedagogů a svoji zkoušku dospělosti dobře zvládli.

Tento školní rok byl jubilejní – v pořadí třicátý v historii školy. Bohužel nemohly proběhnout žádné oslavy, tak jak bychom si představovali, a jak by si ta tři desetiletí zasloužila. Pevně věřím, že důstojné oslavy proběhnou na podzim.

Po pečlivém zvážení jsem se rozhodla, že tento právě končící školní rok bude mým posledním rokem ve funkci ředitelky školy, kterou jsem zastávala 29 let. Je mi nesmírně líto, že to byl zrovna mimořádný rok, kdy jsem neměla kolem sebe ,,své studenty“ ani pedagogy, pouze převážně jen přes obrazovku monitoru.

Bylo mi ctí vést tuto školu, kterou před 30 lety založil manžel a dal mi plnou důvěru. Je čas předat vedení školy mladší nástupkyni Mgr. Janě Grollové, Ph.D., o které jsem přesvědčena, že bude pokračovat v nastavené filozofii školy jako ,,dílně lidskosti“. Bude mi potěšením, když se škole bude dařit a bude významnou vzdělávací institucí.

Vážení rodiče, předávám školu v dobré kondici. Všem Vám děkuji za spolupráci a přeji  pevné zdraví, optimismus a spokojenost.

 

V úctě

Ing. Alena Marečková

ředitelka školy